- Etusi premium-asiakkaana
10 % alennus tuotteista
Ilmainen toimitus yli 50,00 € tilauksille
- Ohjeet & Yhteystiedot
Suosituksemme sinulle
Filter
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.
Tuotetiedot
tuotenimike
Heartleaf My- Type Calming Cream,
Sarja
Voiteet
Alalinja
Kasvot
iho
kaikki ihotyypit
ominaisuus
kosteuttava
Iho
voide
Tuotetyyppi
upokas
Käyttökohde
kasvot
Hiustyyppi
kaikille hiustyypeille
Axis-Y:n Heartleaf My- Type Calming Cream on mieto ihonhoitotuote, joka auttaa stressaantunutta ihoa palautumaan. Se rauhoittaa hellävaraisesti ärtynyttä ihoa ja lievittää punoitusta. Sen koostumus on rikastettu sydänlehdellä, centella asiaticalla, glyseriinillä ja allantoiinilla. Se virkistää ihoa ja vahvistaa ihoestettä. Centella asiaticalla on antioksidanttisia ja anti-inflammatorisia ominaisuuksia. Glyseriini kosteuttaa ihoa intensiivisesti ja optimoi siten sen kosteustasapainon. Allantoiinilla on haavoja parantava vaikutus ja se suojaa ihoa optimaalisesti haitallisilta vaikutuksilta.
Arvokkaat voiteet samettisen pehmeälle, rauhoittuneelle ja rentoutuneelle iholle
Axis-Y:n Heartleaf My- Type Calming Cream rauhoittaa ärtynyttä ihoa tulehdusta ehkäisevillä, haavoja parantavilla ja antioksidanttisilla ominaisuuksillaan. Se antaa iholle runsaasti kosteutta ja ehkäisee sen kuivumista. Se myös suojaa ihoestettä ja jättää sille miellyttävän raikkaan tunteen. Sen erittäin kevyt koostumus tuntuu miellyttävältä eikä paina ihoa. Se sopii sekaiholle ja rasvaiselle iholle ja on vapaa eläinkokeista ja hajusteista. Levitä ihonhoitoaine kasvoillesi ja taputtele se kevyesti ihoon sormenpäilläsi. Koe täydellisesti levännyt, silkkisen pehmeä iho Axis-Y:n eksklusiivisten voiteiden avulla!Käyttö
Levitä iholle haluttu määrä voidetta. Taputtele kevyesti kasvoille, kunnes se on imeytynyt kokonaan. Levitä 2-3 kertaa lisäkosteutuksen saamiseksi.
Ainesosat
Water, Propanediol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Sorbitol, Isohexadecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Houttuynia Cordata Extract, Betaine, Centella Asiatica Extract, Glyceryl Stearate, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sorghum Bicolor Leaf/Stem Extract, Aspergillus Ferment, Chlorphenesin, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Sorbitan Sesquioleate, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Guaiazulene.
Valmistaja
COSMETRADE, S.L.
Avda. Sudáfrica no 110, ES-11408 Jerez de la Frontera Cádiz