Glow for it: -20 %* kauneuspäivityksestä

Menu

Parfumdreams
4,8 (8)

Armani Acqua di Giò Homme After Shave Balm

share
Saatavissa heti
Tuotenro
Klarna-laskuVisaApplePayPayPalMasterCard
  • Osto Tilille
  • Toimitusaika 2-3 päivää

Suosituksemme sinulle

4,8
4,8
Asiakasarvostelut

Pierre den Boer

18.03.2023

Ihana tuoksu, jota olin etsinyt ja löytänyt jo pitkään,ja hinnan vuoksi en voinut vastustaa, sain jopa 20% alennuksen seuraavasta tilauksesta ja tilasin 1 lisää.

Käännetään automaattisesti https://www.parfumdreams.nl

Per Gustafsson

30.09.2021

Ihana tuoksu, joka sopii sekä arkeen että juhlaan.

Käännetään automaattisesti https://www.parfumdreams.se

Christoph S.

19.01.2020

Tämä tuoksu on täyttänyt useita tarpeitani yli 20 vuoden ajan. Se tuoksuu hyvältä, se ei ole ylivoimainen, se on hyvä iholleni, ja kun ympäristöni reagoi siihen, se on aina positiivista. En välttämättä tarvitse viimeistä kohtaa, koska kolme ensimmäistä ovat tärkeitä.

Käännetään automaattisesti https://www.parfumdreams.de

Eduard S.

15.09.2014

Erittäin tyytyväinen. Ihoystävällinen ja hyvä tuoksu.

Käännetään automaattisesti https://www.parfumdreams.de

Miehille

*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.

Tuotetiedot
tuotenimike
After Shave Balm,
Sarja
Acqua di Giò Homme
Alalinja
Miesten tuoksut
iho
kaikki ihotyypit
ominaisuus
hoitava
tuoksusuuntaus
aromaattinen, raikas
Iho
balsami
Tuotenimike
alkoholiton, asetoniton, ei sisällä ammoniakkia, ei sisällä jäämiä pähkinöistä, ei sisällä mikromuoveja, ei sisällä pigmentti- ja väriaineita, ftalaatiton, gluteeniton, laktoositon, parabeeniton, silikoniton, sopii herkälle iholle, sulfaatiton
Tuotetyyppi
hajustepullo
Käyttökohde
kasvot
Jos etsit parranajobalsamia, joka jättää ihosi sileäksi ja silkkiseksi, et voi mennä vikaan, jos valitset tämän Armanin parranajobalsamin. Tämä tuote on erityisesti kehitetty hoitamaan ja rauhoittamaan ihoasi samalla kun se pehmentää parrankarvoja, jotta saat sileän parranajon. Acqua di Giò Homme After Shave Balm sisältää ihoa rauhoittavia ainesosia, kuten aloe veraa ja kamomillaa, jotka auttavat suojaamaan ja kosteuttamaan kasvojen ihoa kuivumiselta. Tuote on myös hajusteeton ja väriaineeton, joten se sopii erinomaisesti herkkäihoisille. Tästä syystä Armanin parranajobalsami ei saisi puuttua yhdestäkään ihonhoitorutiinista. Acqua di Giò Homme After Shave Balm: paras valinta sileään parranajoon Parranajobalsami sopii kaikille ihotyypeille ja sitä voi käyttää myös herkälle iholle. Balsami sisältää luonnollisia ainesosia, jotka ravitsevat ja suojaavat ihoa. Balsami on myös parabeeniton eikä sisällä keinotekoisia hajusteita tai väriaineita. Armanin parranajobalsamia on helppo levittää ja levittää ja se jättää iholle silkinpehmeän tunteen. Balsami on dermatologisesti testattu ja sopii päivittäiseen ihonhoitoon.
Käyttö
Aftershaven käyttö selittyy sen nimellä. Aftershave levitetään suoraan päivittäisen parranajon jälkeen. Näin ehkäistään ihoärsytystä ja parranajon palamista. Aftershave-voiteen, geelin tai lotion muodossa olevaa aftershavea levitetään pieniä määriä kämmeniin. Ihoalueet on kuivattava hieman etukäteen. Aftershave on nestemäistä, joten se tulisi mieluiten taputella kasvojen ja kaulan alueelle. Paksu geeli tai voide levitetään ensin sormenpäihin. Hiero sitten aftershavea varovasti kasvojen ja kaulan ihoon. Iho saa runsaasti kosteutta ja se myös desinfioidaan.
Ainesosat
AQUA / WATER , GLYCERIN , PARFUM / FRAGRANCE , PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL , PEG-100 STEARATE , BISABOLOL , STEARIC ACID , LINALOOL , GERANIOL , CARBOMER , GLYCERYL STEARATE , ELAEIS GUINEENSIS OIL / PALM OIL , ALPHA-ISOMETHYL IONONE , SODIUM HYDROXIDE , ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE , PALMITIC ACID , FARNESOL , CHLORPHENESIN , LIMONENE , CAPRYLYL GLYCOL , CITRONELLOL , CITRAL , PANTHENOL , XANTHAN GUM , CETYL ALCOHOL , BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER (FIL B41771/1)
Varoitukset
VAROITUS: SYTTYVÄÄ KUNNES KUIVUU. PIDETTÄVÄ KAUKANA LIEKEISTÄ, SYTTYMISLÄHTEISTÄ TAI HEHKUVISTA ESINEISTÄ. EI SAA SUIHKUTTAA ÄRTYNEELLE IHOLLE TAI SILMIIN. KOSKETUSTAPAUKSESSA HUUHDELTAVA VÄLITTÖMÄSTI RUNSAALLA VEDELLÄ.
Valmistaja
GIORGIO ARMANI PARFUMS
14, RUE ROYALE, FR-75008 PARIS
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn

Tilaa uutiskirje ja saat 22% lahjakortin**

parfumdreams App

  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store

** Tarkat alennusehdot löytyvät henkilökohtaisesta Tervetuloa– uutiskirjeestäsi