Säästä 22 %* End of Season Salessa

Menu

0 (0)

Jean Paul Gaultier Gaultier Divine Elixir Parfum

Jaa tuote
Saatavissa heti
Tuotenro
Klarna – Maksa 30 päivän kuluttua (lasku) LogoApplePay LogoVisa LogoPayPal LogoMasterCard Logo
  • Osto Tilille
  • Toimitusaika 2-3 päivää
0,0
(0)
Asiakasarvostelut
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.

Tuotetiedot
Päätuoksu Icon
Päätuoksu
suola
Sydäntuoksu Icon
Sydäntuoksu
tuberosa
Pohjatuoksu Icon
Pohjatuoksu
tonkapapu
tuotenimike
Parfum
Sarja
Gaultier Divine Elixir
Alalinja
Naisten tuoksut
tuoksusuuntaus
kukkais-, meripihka
Tuotetyyppi
pumppupullo
Käyttökohde
dekoltee, kaula, vartalo
Jean Paul Gaultier paljastaa jumalallisen naisellisuuden voimakkaimman puolen: GAULTIER DIVINE ELIXIR. Kukkamainen meripihkatuoksu, jonka sähköistävä säteily viettelee aistit. Jo ensimmäinen tuoksu vapauttaa suolaisen raikkauden, joka tuntuu iholla kuin nestemäiseltä kullalta. Sitten ikoninen tuberoosi kukkii. Ylellinen ja itsevarma, se määrittää tämän tuoksun sydämen ja antaa sille kukkaisen voiman, jota ei voi olla huomaamatta. Taustalla avautuu kermainen tonkapapu - lämmin, aistillinen ja koukuttava. Ei lempeä lopputulos, vaan pitkäkestoinen läsnäolo, joka viipyy. Sen ikoninen korsetti ilmentää rajatonta ylellisyyttä, kun taas tummempi flakoni vangitsee auringon valon ja tehostaa sen säteilevää vaikutusta. Naisellisuuden symboli, joka kieltäytyy sanelusta. Maailma on sinun. Olen nainen - mikä on jumalallisempaa?
Käyttö
Levitä terveelle iholle. Vältä kosketusta silmiin.
Ainesosat
ALCOHOL DENAT., PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), TETRAMETHYL ACETYLOCTAHYDRONAPHTHALENES, LINALOOL, COUMARIN, VANILLIN, HEXYL CINNAMAL, BENZYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, GERANYL ACETATE, LINALYL ACETATE, CITRUS AURANTIUM BERGAMIA (BERGAMOT) PEEL OIL, LIMONENE, TERPINEOL, CITRUS LIMON PEEL OIL, POGOSTEMON CABLIN OIL, PINENE, ALCOHOL, EUGENIA CARYOPHYLLUS OIL, EUGENOL, CANANGA ODORATA OIL/EXTRACT, GERANIOL, TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE, ROSE KETONES, CINNAMAL, CINNAMOMUM CASSIA LEAF OIL, CINNAMOMUM ZEYLANICUM BARK OIL, BETA-CARYOPHYLLENE, BENZYL BENZOATE, CITRAL, BENZYL ALCOHOL, CI 60730 (EXT. VIOLET 2).
Valmistaja
ANTONIO PUIG, SA
Plaza Europa 46-48, ES-8902 Barcelona
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn

Tilaa uutiskirje ja saat 22% lahjakortin**

parfumdreams App

  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
* Ei voi muuttaa rahaksi. Ei yhdistettävissä muihin tarjouksiin. Voimassa 30.09.2025 asti, ei koske alennustuotteita, lahjakortteja, tuotemerkkejä Chanel, Dior, Rituals, Sol de Janeiro ja tuotteita, joissa on merkintä Luksus & Drogerie. Ei vähimmäisostorajaa. Julkaiseminen kielletty. Parfümerie Akzente GmbH, alv-tunnus DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Tarkat alennusehdot löytyvät henkilökohtaisesta Tervetuloa– uutiskirjeestäsi