Augustinus Baderin Hydrogel Face Mask on innovatiivinen kasvonaamio ihon nopeaan kosteuttamiseen, tasoittamiseen ja kiinteyttämiseen. Patentoidun TFC8(R)-teknologian, luonnollisten aminohappojen, korkealaatuisten vitamiinien ja peptidien sekoituksen avulla se tukee ihon uudistumista ja vähentää näkyvästi kasvojen juonteita ja ryppyjä. Kliiniset tutkimukset osoittavat, että ihon kosteustasapaino paranee 95 % jo yhden käyttökerran jälkeen, ihon heleys lisääntyy 42 % ja juonteet pienenevät 15 %.
Ihonhoito, jossa iho saa intensiivistä kosteutusta ja ihoa nuorentavaa tehoa
Augustinus Baderin hydrogeelikasvonaamio sisältää kuparipeptidejä. Ne edistävät luonnollista kollageenin ja elastiinin tuotantoa, mikä kiristää ihoa ja vähentää ryppyjä. Asetyloitu hyaluronihappo tunkeutuu syvemmälle ihoon kuin perinteinen hyaluronihappo ja takaa optimaalisen kosteudenpidätyskyvyn ja pullean ihorakenteen. Allantoiinilla on rauhoittava vaikutus, se vähentää punoitusta ja tukee kasvojen ihon uusiutumista. Niasiiniamidi auttaa rauhoittamaan ihoa, lievittää punoitusta, vähentää juonteita ja ryppyjä sekä lisää ihon säteilyn määrää. Optimaalisen hoitotuloksen saavuttamiseksi naamio suositellaan levitettäväksi puhdistetulle, kuivalle iholle, annettavan vaikuttaa 20 minuuttia, poistettavan ja taputeltavan varovasti ylimääräinen seerumi.
Käyttö
Kosteuttavien naamioiden valikoima on laaja, ja se vaihtelee perinteisistä voiteista levynaamioihin ja laastareihin. Käyttökohteet ovat yhtä monipuolisia kuin itse naamiotkin. Voidemaskit levitetään iholle tasaiseksi, paksuksi kerrokseksi ja poistetaan tietyn ajan kuluttua, kun taas levymaskit ja laastarit voidaan yksinkertaisesti levittää kasvoille. Kun olet poistanut levynaamion tai laastarit, hiero ylimääräinen seerumi ihoon. Jotkin kosteusnaamiot tulevat kylpyhuoneeseen lastan kanssa, joten niiden käyttö on erityisen hygieenistä. Tuotteesta riippuen kosteuttavia naamioita voi käyttää aamulla, illalla tai välillä.