Sun-believable Deal: -20 %* hehkuvan kesäihon tuotteista

Menu

Parfumdreams Logo
0 (0)

Zao Brush Bamboo Face Powder Brush

Jaa tuote
Saatavissa heti
Tuotenro
Klarna-lasku LogoVisa LogoApplePay LogoPayPal LogoMasterCard Logo
  • Osto Tilille
  • Toimitusaika 2-3 päivää
0,0
0
Asiakasarvostelut
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.

Tuotetiedot
tuotenimike
Bamboo Face Powder Brush
Sarja
Brush
Alalinja
Tarvikkeet
Laadukkaista meikkisiveltimistään tunnetun kosmetiikkayritys zao:n visuaalisesti houkutteleva Bamboo Face Powder Brush -sivellin sopii erinomaisesti meikin sekoittamiseen. Meikkiä levitettäessä modernin mallin pehmeät karvat tuntuvat ihoa hyväileviltä. Ruskealla kahvalla ja mustilla karvoilla varustetun mallin kaikki osat on valmistettu vegaanisista materiaaleista. Siksi jopa herkkäihoiset naiset rakastavat muotoilua käytännöllisellä siveltimellä. Siveltimen pyöristetyn pään ansiosta erityisesti kompaktit puuterit ja mineraalipuuterit, kuten kosmetiikkamerkin Mineral Cooked Powder, voidaan levittää iholle ammattimaisesti.

Zaon bambusta valmistettu kasvopuuterisivellin vaativille naisille

Puuterin levittäminen meikin viimeistelyyn on vaivatonta zaon siveltimellä, sillä pyöreä, kompakti siveltimen pää takaa luonnollisen ilmeen. Puuteri levittyy lähes näkymättömästi meikkipohjan, päivävoiteen tai värillisen hoitovoiteen päälle. Bamboo Face Powder Brush -sivellin kuuluu jokaiseen hyvin varusteltuun kosmetiikkalaukkuun, sillä SOS-meikin voi muotoilla sekunneissa. Käytön jälkeen sivellin on parasta puhdistaa varovasti kylmällä vedellä ja miedolla saippualla tai erityisellä puhdistusaineella puuterijäämien ja muiden hiukkasten poistamiseksi ja kuivata pyyhkeellä.
Käyttö
Puuterisiveltimiä on helppo käyttää: Paina sivellin varovasti tiiviiseen tuotteeseen ja anna sen kiertyä kevyesti. Pyörivä liike saa puuterisiveltimen keräämään puuterihiukkaset tasaisesti. Voit poistaa ylimääräisen puuterin napauttamalla sivellintä kevyesti ja kääntämällä sitä lyhyesti kämmenelläsi. Voit nyt tupsutella puuteria iholle kasvojen keskeltä.
Naputtele puuterisivellin huolellisesti pois levityksen jälkeen, jotta mahdolliset suuret jäämät saadaan poistettua. Pese sivellin pienellä määrällä vauvashampoota ja vettä vähintään kahden tai neljän viikon välein. Purista sivellintä huolellisesti shampoon vedessä, kunnes siitä ei enää irtoa värijäämiä.
Valmistaja
Cosm'etika France (ZAO)
265 Chemin des Gorces, FR-26750 Genissieux
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn

Tilaa uutiskirje ja saat 22% lahjakortin**

Palkittu ostokokemus

Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4

685 Arviot

parfumdreams App

  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store

** Tarkat alennusehdot löytyvät henkilökohtaisesta Tervetuloa– uutiskirjeestäsi