Glow for it: -20 %* kauneuspäivityksestä

Menu

Parfumdreams
5 (1)

NISHANE X CollectionHundred Silent Ways X Extrait de Parfum Spray

share
Saatavissa heti
Tuotenro
Klarna-laskuVisaApplePayPayPalMasterCard
  • Osto Tilille
  • Toimitusaika 2-3 päivää
5,0
5
Asiakasarvostelut
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.

Tuotetiedot
Päätuoksu
mandariini, persikka, tuberosa
Sydäntuoksu
gardenia, heliotrooppi, iiris, jasmiini
Pohjatuoksu
nahka, patsuli, vanilja
tuotenimike
Extrait de Parfum Spray, Hundred Silent Ways X
Sarja
X Collection
Alalinja
Unisex-tuoksut
NISHANE X Collection Hundred Silent Ways X Extrait de Parfum on todellinen katseenvangitsija jo pullonsa ansiosta. Siinä on neliön muotoinen siluetti, luovasti muotoiltu kultainen korkki ja kultainen runko - jota korostaa entisestään suuri musta-punainen "X". Tämän hajuveden tuoksu on yhtä näyttävä, ja se korostaa ranskalaisen hajuvesitalon erehtymättömän ylellisyyttä monin tavoin. Kukkaiset ja puuteriset sävyt kohtaavat tässä hajuvedessä gourmand-soinnut. NISHANE X Collection Hundred Silent Ways X Extrait de Parfum on vieläkin intensiivisempi versio alkuperäisestä tuoksusta - sopii myös niille, jotka jo rakastavat eau de parfumia.

Vaihteleva koostumus, jossa on monia tyylikkäitä kohokohtia

Makean mandariinin ja mehukkaan persikan ansiosta NISHANE X Collection Hundred Silent Ways X Extrait de Parfum avautuu yhdessä tuberoosin kanssa vaikuttavalla tavalla. Välimeren tuntu syntyy välittömästi, ja siinä on tiettyä syvyyttä, joka saa lähes aristokraattisia piirteitä. Tätä seuraa kukkainen kimppu, joka koostuu muun muassa puuterimaisesta iiriksestä, heliotroopista ja gardeniasta. Pohjavivahteessa yhdistyvät makea ja karu yhdistelemällä taitavasti vaniljaa ja nahkaa.
Käyttö
Hajuvesi, Extrait, Intense ja Eau de Toilette suihkutetaan ranteisiin ja kyynärpäiden sisäpuolelle, polvien takaosaan, kaulalle ja dekolteelle noin 30 cm:n etäisyydeltä joko suihkeena tai sumuttimella.

Laita suihke sormeen tai pumpulipuikolle ja tupsuta sitä korvalehtiin, ohimoille, ranteisiin, polvikulmiin, dekolteelle, nilkkoihin ja kyynärpäiden sisäpuolelle.

Levitä öljypisaroita korvien taakse, ranteisiin, hiusten päihin tai vaatteisiin.

Parfum Roll-on levitetään ranteisiin, kaulalle, dekolteelle, polvien takaosaan ja kyynärpäiden sisäpuolelle.
Ainesosat
ALCOHOL DENAT., PARFUM (FRAGRANCE), BHT, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, HYDROXYCITRONELLAL, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, CITRONELLOL, CINNAMYL ALCOHOL, BENZYL BENZOATE, BENZYL ALCOHOL, GERANIOL.
Varoitukset
GHS09GHS02GHS07

Suojaa lämmöltä, kuumilta pinnoilta, kipinöiltä, avotulelta ja muilta sytytyslähteiltä. Tupakointi kielletty. Säilytä tiiviisti suljettuna. Estä staattisen sähkön aiheuttama kipinöinti. Vältä pölyn/savun/kaasun/sumun/höyryn/suihkeen hengittämistä. Käytä ainoastaan ulkona tai tiloissa, joissa on hyvä ilmanvaihto. Vältettävä päästämistä ympäristöön. Hakeudu lääkäriin. Upota kylmään veteen [tai kääri märkiin siteisiin]. Poista piilolinssit, jos sen voi tehdä helposti. Jatka huuhtomista. Huuhdo huolellisesti vedellä usean minuutin ajan. Myrkyllistä vesieliöille, pitkäaikaisia haittavaikutuksia.

Vaara

Helposti syttyvä neste ja höyry.

Huomio

Voi aiheuttaa allergisen ihoreaktion. Ärsyttää voimakkaasti silmiä.

Valmistaja
Nishane rep. NOBILIS Group
Rheingaustraße 32, DE-65189 Wiesbaden
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn

Tilaa uutiskirje ja saat 22% lahjakortin**

parfumdreams App

  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store

** Tarkat alennusehdot löytyvät henkilökohtaisesta Tervetuloa– uutiskirjeestäsi