- Etusi PREMIUM-asiakkaana
10 % alennus tuotteista
Ilmainen toimitus yli 50,00 € tilauksille
- Ohjeet & Yhteystiedot
Suosituksemme sinulle
Filter
Anastasia C.
18.07.2019
Vesi jättää jälkeensä tahmean kerroksen.
Käännetään automaattisesti https://www.parfumdreams.de
Naisille
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.
Tuotetiedot
tuotenimike
Bio-Damaskon ruusu ja bio -vihreä tee, Luomu aloe vera
Sarja
Cleansing
Alalinja
Kasvojen hoito
iho
normaali iho
ominaisuus
ihoa hellivä, kirkastava, puhdistava, suojaava, vahvistava, viilentävä
Iho
vesi
Tuotenimike
ei käytetty eläinkokeita, ei käytetty geenitekniikkaa, kierrätettävä pakkaus, laktoositon, luomu, parabeeniton, parafiiniton, silikoniton, vegaaninen
Käyttökohde
kasvot
Logona Deep Cleansing Micellar Water Organic Aloe Vera on ihoystävällinen valinta päivittäiseen kasvojen puhdistukseen ja poistaa meikin, silmämeikin ja lian huokostasolla. Iho kirkastuu ja näyttää tasaisemmalta. Vesi soveltuu myös herkälle iholle ja piilolinssien käyttäjille ja on silmälääkärien testaama. Vegaaninen, luonnollinen koostumus sisältää ravitsevaa orgaanista aloe vera -uutetta, joka rauhoittaa ja kosteuttaa ihoa ja jolla on myös kevyt UV-salpaava vaikutus.
Sertifioitu luonnonkosmetiikka päivittäiseen puhdistukseen
Logonan Deep Cleansing Micellar Water Organic Aloe Vera -mikellarivesi on pullossa, joka on valmistettu 100 % kierrätysmuovista (rPET); etiketti on valmistettu 50 % kierrätysmuovista (PE). Ruusuvesi ja eteeriset öljyt antavat tuotteelle hienovaraisen tuoksun ja tekevät päivittäisestä kasvojen puhdistuksesta erittäin miellyttävän kokemuksen. Kyseessä on vegaaninen, eläimistä vapaa ja alkoholiton luonnonkosmetiikkatuote, jolle on myönnetty Natrue-merkki. Vettä voidaan käyttää sekä aamulla että illalla, ja se tarjoaa syväpuhdistuksen ärsyttämättä ihohuokosia.Ainesosat
Aqua (Water), Propanediol, Glycerin, Betaine, Coco-Glucoside, Rosa Damascena Flower Water, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Heptyl Glucoside, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Lactic Acid, Sodium Lactate, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Parfum (Fragrance)