Giardino Benessere Titani CollectionIperione Extrait de Parfum
Suosituksemme sinulle
Filter
*Sisältää kansainvälisten parfumdreams Shoppien arvosteluja. Arvostelujen aitoutta ei tarkisteta.
Tuotetiedot
tuotenimike
Extrait de Parfum, Iperione
Sarja
Titani Collection
Alalinja
Unisex-tuoksut
Iperione Extrait de Parfum from the Titani Collection by Giardino Benessere on kiehtova ja poikkeuksellinen unisex-tuoksu itämais-puumaiseen tuoksuperheeseen. Se ei ole saanut nimeään turhaan, sillä Hyperionia (Iperionen saksankielinen nimi) pidetään yhtenä Kreikan mytologian voimakkaimmista ja kuuluisimmista titaaneista. Hän on taivaan (Uranus) ja maan (Gaia) poika. Iperione Extrait de Parfumilla on vertaansa vailla oleva vaikutus, sillä se edustaa aurinkoa ja valoa. Jotkut jopa väittävät, että se voi tehdä pimeistä ja ankeista päivistä hieman valoisampia. Oli miten oli, sanoinkuvaamattomalla aurallaan Titani Collectionin tuoksu on ehdottomasti voittaja vaativille miehille ja naisille!
Voimakas ja lämmin
Hajuvesi kirjaimellisesti kuljettaa sinut Giardino Benessereen, hyvinvoinnin puutarhaan, ja kantaa mukanaan kauneimpien maiden taikaa. Ainesosat ovat italialaisia vadelmia, sardinialaisia pistaasipähkinöitä, Intiasta peräisin olevaa myskiä ja oudia, osmantusta Maggiore-järveltä ja firenzeläistä orrisjuurta - koostumus, joka tuo mieleen mielikuvia unohtumattomista matkoista, mutta on myös niin voimakas ja lämmin, että se keventää tunnelmaa. Iperione Extrait de Parfumin tyylikäs pullo sisältää 100 millilitraa.Käyttö
Hajuvesi, Extrait, Intense ja Eau de Toilette suihkutetaan ranteisiin ja kyynärpäiden sisäpuolelle, polvien takaosaan, kaulalle ja dekolteelle noin 30 cm:n etäisyydeltä joko suihkeena tai sumuttimella.
Laita suihke sormeen tai pumpulipuikolle ja tupsuta sitä korvalehtiin, ohimoille, ranteisiin, polvikulmiin, dekolteelle, nilkkoihin ja kyynärpäiden sisäpuolelle.
Levitä öljypisaroita korvien taakse, ranteisiin, hiusten päihin tai vaatteisiin.
Parfum Roll-on levitetään ranteisiin, kaulalle, dekolteelle, polvien takaosaan ja kyynärpäiden sisäpuolelle.
Laita suihke sormeen tai pumpulipuikolle ja tupsuta sitä korvalehtiin, ohimoille, ranteisiin, polvikulmiin, dekolteelle, nilkkoihin ja kyynärpäiden sisäpuolelle.
Levitä öljypisaroita korvien taakse, ranteisiin, hiusten päihin tai vaatteisiin.
Parfum Roll-on levitetään ranteisiin, kaulalle, dekolteelle, polvien takaosaan ja kyynärpäiden sisäpuolelle.
Ainesosat
Alcohol Denat., Parfum, Citronellol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Alpha – Isomethyl Ionone, Linalool, Limonene, Benzyl Benzoate, Benzyl Alcohol, Citral, Farnesol, Eugenol